دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-06-17
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 4333 |
تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۵ | ارسال توسط :
33 بازدید
۰
5

تفاوت دستگاه جوش ترانس و اینورتر پاسخ به چالش خریداران جوشکاری امروزه در صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد و بدون انجام آن، تولید بسیاری از محصولات و قطعات امکان پذیر نیست. جوشکاری در واقع قطعات مختلف را با شکل های گوناگون و ابعاد مختلف به هم دیگر متصل کرده و به تولید یک قطعه جدید […]

تفاوت دستگاه جوش ترانس و اینورتر پاسخ به چالش خریداران

جوشکاری امروزه در صنایع مختلف اهمیت زیادی دارد و بدون انجام آن، تولید بسیاری از محصولات و قطعات امکان پذیر نیست. جوشکاری در واقع قطعات مختلف را با شکل های گوناگون و ابعاد مختلف به هم دیگر متصل کرده و به تولید یک قطعه جدید کمک می کند. امروزه از این دستگاه ها در صنایع مختلف اعم از خودرو سازی، قطعه سازی، ماشین سازی، ابزارآلات و تجهیزات و …. به کار گرفته می شود.انواع دستگاه جوش کدام اند؟ دستگاه جوش ترانسفورماتور، دستگاه جوش لیزری، دستگاه جوش اینورتر، دستگاه جوش رکتی فایر و ژنراتور از انواع مختلف دستگاه های جوش محسوب می شوند.
دستگاه جوش ترانس

دستگاه جوش ترانسفورماتور یکی از نخستین دستگاه های جوش محسوب می شود که در چندین سال گذشته به منظور جوشکاری اسکلت های فلزی همراه با ایجاد جوش عمیق و جریان های زیاد به کار می رفته است. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینورترهای جدید، دیگر از این دستگاه تا حد زیادی مانند گذشته استفاده نمی شود، اما هنوز هم کارایی دارد. دستگاه جوش ترانس از چند سیم پیچ اولیه و ثانویه تشکیل شده است که ورود برق به سیم پیچ ابتدایی سبب می شود تا جریان و میدان مغناطیسی تولید گردد و این جریان روی سیم پیچ ثانویه تاثیر گذاشته و جریان الکتریکی دیگر پس از عبور دو یا چند سیم پیچ به جریان بالای الکتریکی با ولتاژ کم تبدیل شده تا بتوان جوشکاری را انجام داد. از این دستگاه ها در کشتی سازی، صنایع پتروشیمی، ساختمان سازی، آهنگری، کارخانجات اسکلت سازی و تولید درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه جوش اینورتر
دستگاه جوش برای اتصال قطعات فلز استفاده میشود که انواع متفاوتی دارد. از گذشته تا کنون دستگاه جوش مانند تمامی تجهیزات صنعتی پیشرفت های بسیاری داشته اند. اینورتر یکی از دستگاه های جوش محسوب می شود که منبع تغذیه آن ها می توان جریان مناسب برای انجام کارهای جوشکاری را فراهم کند. دستگاه جوش اینورتر با استفاده از رکتیفایر یا یکسوساز و سوئیچ حالت حامد جریان را به برق ورودی بر می گرداند. در این دستگاه ها میزان جریان خروجی و مقدار ولتاژ قابل تنظیم می باشد و فرآیند جوشکاری به وسیله نرم افزارهای کامپیوتری بررسی و کنترل می گردد.چرا استفاده از دستگاه جوش اهمیت دارد؟ دستگاه های جوش باعث می شوند تا قطعات و صفحات فلزی مختلف را بتوان به همدیگر متصل کرد.عاملی که در تولید دستگاه های جوش اهمیت دارد چیست؟ کیفیت و منابع مورد استفاده شده اهمیت زیادی دارد و هر چه دستگاه جوش کیفیت و کارکرد بیشتری داشته باشد، تاثیر بالاتری در انجام کارهای جوش دارد.
اینورترهای جوشکاری
هر یک از منابع جوشکاری از یک سری مزایا و معایب برخوردارند؛ اما با این وجود کارایی زیادی در صنعت جوشکاری دارد. این مورد سبب شده تا از دستگاه اینورتر جوشکاری در جنبه های مختلف استفاده شود. در این منبع تغذیه برق ورودی ac با فرکانس برق شهری می تواند به شکل تک فاز یه سه فاز باشد. در قدم نخست یک سو کننده به جریان های دی سی (dc) بر می گردند و پس از آن به واحد های اینورتری دستگاه وارد می شود و جریان های متناوب موج مربعی با فرکانس زیاد تغییر پیدا می کند و پس از مبدل های هسته فریتی جریان ساخته می شود و پس از انجام کارهای یکسو سازی و فیلترینگ به جریان مستقیم تبدیل و به منظور جوشکاری استفاده می شود.
مزایای دستگاه جوش اینورتر
کیفیت جوشکاری با این دستگاه خیلی بیشتر است.• در میزان مصرف انرژی این دستگاه جوش صرفه جویی زیادی وجود دارد. • دستگاه جوش اینورتر امکان حمل و نقل و جابه جایی راحت تری به نسبت دیگر دستگاه ها دارد. • دستگاه جوش اینورتر از قابلیت انبارداری راحت تر به نسبت دیگر دستگاه ها برخوردار است.• با استفاده از آن می توان قوس های یکنواخت برای کارهای جوشکاری ایجاد کرد.
برندهای معتبر تولید کننده دستگاه جوش
دستگاه جوش صبا: برند صبا الکتریک سپاهان جز اولین تولید کننده دستگاه جوشکاری و برش در ایران است. با کیفیت ترین دستگاه های روز دنیا را تولید میکند و یکی از پرفروش ترین برندهاست.دستگاه جوش آروا: برند آروا اینورترها در مدل های متفاوت از خانگی تا صنعتی،سلولزی، تیگ یا میگ تولید میکند.دستگاه جوش رونیکس: رونیکس آخرین ابزاری که میخرید. دستگاه جوش رونیکس با کیفیت بالا و قیمت مناسب در انواع مختلف خانگی، صنعتی، نیمه صنعتی در کنار برندهای مطرح دیگر خود را نشان داده و بسیار در صنعت میدرخشد. با تنظیم آمپر خروجی، تکنولوژی توربو فن پلاس برای خنک‌کاری، طراحی ارگونومیک و مصرف انرژی پایین انتخاب مناسبی است.دستگاه جوش ادون: این برند چینی است و به دلیل مناسب بودند قیمت بسیار پرفروش است. این دستگاه جوش بیشتر در زمینه خانگی و نیمه صنعتی کاربرد دارد.دستگاه جوش ماکیتادستگاه جوش ایران ترانسدستگاه جوش توسن
دستگاه جوش اینورتر چه تفاوتی با دستگاه جوش قدیمی دارد؟
باید در مورد تفاوت دستگاه های جوش قدیمی و اینورتر به شما بگوییم که ترانسفورماتورها دارای وزن زیادی هستند، در صورتی که اینورتر جوشکاری وزن آن ها کم تر است و می توان خیلی ساده و راحت جابه و جا حمل و نقل کرد.همین طور یکی دیگر از تفاوت های آن ها در تبدیل جریان AC به جریان DC می باشد. در مدل های قدیمی دستگاه جوش ترانس از ترانسفورماتور هسته بزرگ برای برگرداندن جریان برق AC با ولتاژ کم به همان جریان با ولتاژ بالا تبدیل می کند و پس از آن با استفاده از رکتی فایر جریان متناوب به جریان DC تبدیل می شود.در صورتی که در اینورترهای جوشکاری به منظور ورود جریان AC، این جریان با استفاده از رکتی فایر به DC تبدیل می شود و جریان مورد نظر برای جوشکاری فراهم می گردد. اینورترهای جوشکاری از جوش های با کیفیت و مقاوم تر به نسبت دستگاه جوش ترانس برخوردار است و می تواند با برق تک فاز هم کار کند، هر چقدر که دستگاه جوش با کیفیت تر باشد؛ دستگاه با افت ولتاژ کم تری رو به رو می شود.
تفاوت قیمت دستگاه جوش ترانس و اینورتر
یکی از فاکتورهایی که در بررسی تفاوت دستگاه های اینورتر و جوش ترانس اهمیت دارد، قیمت آن هاست. هر چقدر دستگاه های جوش دارای کیفیت بالاتری باشد و همین طور تجهیزات بیشتری داشته باشد، قیمت آن ها نیز افزایش پیدا می کند. در مورد قیمت دستگاه های انواع جوش می توان گفت که به یک سری مواردی مانند آمپراژ، مدل دستگاه و برند سازنده آن ارتباط دارد. همین طور نحوه کارکرد و شدت جریان و کیفیت دستگاه هم روی قیمت دستگاه های جوش موثر است؛ اما با این وجود دستگاه های اینورتر از قیمت بالاتری به نسبت دستگاه های جوش قدیمی دارد.قیمت دستگاه های جوش چه تفاوتی با هم دارند؟ هر یک از دستگاه های جوش با توجه به ساختار، کارکرد و برند سازنده آن تعیین قیمت می شوند.
این محتوا حاوی تبلیغات میباشد

منبع خبر: برنا

    برچسب ها:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مرکزکده در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید