یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-21
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 5903 |
تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۶ | ارسال توسط :
13 بازدید
۰
5

به گزارش مرکزکده به نقل از خبرگزاری برنا: صدور فوری گواهینامه ایزو توسط شرکت‌هایی انجام می‌شود که مورد تایید انجمن IAF یا مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) نیستند. این شرکت‌ها بدون بررسی مستندات و الزامات اجرایی پیاده‌سازی شده استاندارد درخواستی و بدون ممیزی شخص ثالث اقدام به صدور گواهینامه ایزو می‌کنند. اخذ فوری گواهینامه ایزو حتی به صورت یک‌روزه توسط این CB ها امکان‌پذیر می‌باشد.

اخذ فوری گواهینامه ایزو – ۳ مرحله ساده

برای اخذ فوری گواهینامه ایزو فقط کافی است سه مرحله زیر را انجام دهید:
مرحله اول: جستجو مرجع معتبر صادرکننده گواهی ایزو
با یک جستجوی ساده از طریق موتور جستجوگر گوگل می‌توانید شرکت‌های بسیاری را بیابید که گواهینامه ایزو صادر می‌کنند. این شرکت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول: شرکت‌هایی که به طور کامل توسط مقاله مرجع صدور گواهینامه ایزو در ایران توضیح داده شده‌اند.

دسته دوم: CB های خصوصی که توسط هیچ ارگان معتبری به رسمیت شناخته نشده‌اند. این شرکت‌ها با ایجاد سایت به زبان انگلیسی، گواهینامه ایزو صادر می‌کنند و گواهی صادر شده در سایت ایجاد شده رجیستری می‌شود. برخی از این شرکت‌ها چندین سال به این شکل فعالیت می‌کنند و به نوعی توسط نهادهای مناقصه‌گر به رسمیت پذیرفته شده‌اند. در صورت نیاز به اخذ فوری گواهینامه ایزو، پیشنهاد می‌شود حداقل از این شرکت‌ها گواهی خود را دریافت کنید.
مرحله دوم: تکمیل فرم درخواست
دومین مرحله از اخذ فوری گواهینامه ایزو، تکمیل فرم درخواست (Application form) است که باید توسط سازمان متقاضی اخذ ایزو فوری انجام شود. این فرم‌ها شبیه به هم هستند و نیاز به اطلاعات مهم سازمانی دارند که در گواهی ثبت و مکتوب می‌شود. اطلاعاتی مانند نام شرکت متقاضی ایزو، حوزه فعالیت و آدرس شرکت مهمترین مواردی هستند که شرکت‌های صادرکننده ایزو به آن نیاز دارند. برخی از سایت‌ها به شما امکان ثبت این اطلاعات را به صورت آنلاین و صدور گواهینامه ایزو به صورت آنی می‌دهند.
مرحله سوم: ارائه اساسنامه، روزنامه رسمی و لوگو سازمانی
سومین مرحله از اخذ فوری گواهینامه ایزو، ارائه یا ارسال اطلاعاتی مانند اساسنامه، روزنامه تاسیس یا روزنامه رسمی و لوگو سازمانی است. شرکت‌های صدور گواهی ایزو این اطلاعات را دریافت می‌کنند تا:
لوگوی شرکت شما را در گواهینامه درج کنند.
مطمئن شوند که نام شرکت با اطلاعات ثبت شده در فرم یکسان است.
از زمینه فعالیت شما مطلع شوند.
گواهینامه ایزو چیست؟
گواهینامه ایزو به عنوان مدرکی است که نشان دهنده پیاده‌سازی و رعایت استانداردهای بین‌المللی در یک سازمان است. این گواهینامه توسط مراجع معتبر به سازمان‌هایی اعطا می‌شود که موفق به رعایت الزامات استاندارد مورد نظر شده‌اند.
معرفی مفهوم ISO
ISO مخفف International Organization for Standardization است و به سازمان بین‌المللی استانداردسازی اشاره دارد. این سازمان مسئول تدوین و نگهداری استانداردهای بین‌المللی است که برای هماهنگ‌سازی فنی و تجاری بین کشورها به کار می‌روند.
چرا گواهینامه ایزو مهم است؟
گواهینامه ایزو نه تنها بهبود کیفیت محصولات و خدمات یک سازمان را تضمین می‌کند، بلکه به عنوان ابزاری برای افزایش رقابت‌پذیری در بازارهای جهانی عمل می‌کند. این گواهینامه بیانگر پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت کیفیت، محیط زیست، ایمنی و سلامت کار و دیگر جنبه‌های کسب و کار است که بر اساس استانداردهای معتبر بین‌المللی تنظیم شده‌اند.
مرجع صدور گواهینامه ایزو در ایران
در ایران، مرجع صدور گواهینامه ایزو به سازمان‌هایی اطلاق می‌شود که تحت نظارت مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) یا تاییدیه‌های بین‌المللی مانند IAF فعالیت می‌کنند. این مراجع با رعایت دقیق استانداردهای مورد نیاز، گواهینامه‌های ایزو را صادر می‌کنند.
نحوه استعلام گواهینامه ایزو
برای استعلام گواهینامه ایزو، می‌توان به وب‌سایت رسمی مرجع صادرکننده مراجعه کرده و با وارد کردن شماره گواهینامه و دیگر اطلاعات مرتبط، اعتبار و صحت گواهینامه را بررسی نمود.
زمان دریافت گواهینامه ایزو
پس از طی شدن این سه مرحله، نهایتاً طی یک تا سه روز کاری می‌توانید گواهینامه ایزو خود را دریافت کنید. پس از طی شدن مراحل بالا، مبلغ را واریز می‌کنید و چند روز بعد گواهینامه ایزو قابل استعلام را دریافت می‌کنید. اخذ گواهینامه ایزو در ایران خیلی هم سخت نیست و به راحتی امکان‌پذیر است.
برای شناسایی یک مرجع معتبر جهت صدور فوری گواهینامه ایزو می‌توانید از مشاوره ایزو شرکت ایران گواه بهره‌مند شوید.
از چه مرجعی گواهینامه ایزو فوری بگیریم؟
برخی از CB های برند شده در ایران هستند که گواهینامه ایزو فوری صادر می‌کنند. این CB ها خصوصی هستند و اغلب توسط یک انجمن اعتباردهنده دیگری تایید شده‌اند. هرچند سایت‌هایی که CB ها را تایید می‌کنند نیز ساخته و پرداخته خودشان هستند، ولی حداقل ساختار اصولی را رعایت کرده‌اند.
مرکز مشاوره ایران گواه صادر کننده گواهینامه ایزو نیست بلکه با شرکت‌های صادر کننده ایزو همکاری می‌کند و ما می‌توانیم در مدت زمان کوتاهی و با هزینه کمتری گواهی ایزو را برای شما دریافت کنیم. علاوه بر هزینه کمتری که بابت اخذ فوری گواهی ایزو پرداخت می‌کنید، ما مستندات مربوط به استاندارد ایزوی درخواستی را برای شما کامل و ارسال می‌کنیم.
مزایای دریافت گواهینامه ایزو از ایران گواه
شما علاوه بر گواهی ISO، مستندات استاندارد ایزو را نیز دریافت می‌کنید و می‌توانید از مشاوره رایگان ما برای پیاده‌سازی و استقرار الزامات ایزو در سازمان خودتان استفاده کنید. اخذ فوری گواهی ایزو توسط ایران گواه مزایای دیگری نیز برای شما به همراه دارد. 
برای بهره‌مندی از مزایای اخذ فوری گواهینامه ایزو، با ما در ارتباط باشید و از خدمات و مشاوره رایگان ما استفاده کنید.
اخذ فوری گواهینامه ایزو شرکت‌ها
عموماً شرکت‌های پیمانکاری برای حضور در مناقصه نیاز به دریافت فوری گواهینامه ایزو معتبر و قابل استعلام دارند. آنها برای ورود به مناقصات به چهار گواهی ایزو نیاز دارند:
گواهی ایزو ۹۰۰۱ (سیستم مدیریت کیفیت)
گواهی ایزو ۱۴۰۰۱ (سیستم مدیریت محیط زیست)
گواهی ایزو ۴۵۰۰۱ (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی)
گواهینامه IMS (سیستم مدیریت یکپارچه)
اطمینان از اعتبار مرجع صدور گواهی ایزو
اطمینان از اینکه مرجع صدور گواهی ایزو شما معتبر است و گواهینامه صادر شده توسط مسئول مناقصه پذیرفته می‌شود، بسیار مهم است.
نتیجه‌گیری
اخذ فوری گواهینامه ایزو در ایران توسط CB هایی که به صورت خصوصی ثبت شده‌اند، امکان‌پذیر است. این CB ها بدون دریافت مستندات استاندارد ISO درخواستی و بدون ممیزی، گواهینامه ایزو درخواست شده را حتی در مدت یک روزه صادر می‌کنند. تمامی گواهینامه‌های ایزو صادر شده در ایران قابلیت رجیستری و استعلام دارند. از مراجعی گواهینامه ایزو فوری را دریافت کنید که معتبر باشند و مورد تایید مسئول مناقصات.

منبع خبر: خبرگزاری برنا

    برچسب ها:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مرکزکده در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید